פסיכולוג קליני

פסיכולוג קליני באיזור גבעתיים ותל אביב
פסיכולוג קליני הוא בעצם מה שנוהגים לכנות בשם "פסיכולוג" – כלומר, אדם המקבל פונים בקליניקה שלו ומעניק להם טיפול פסיכולוגי. ההבחנה הזאת חשובה, משום שלא כל מי שעוסק בפסיכולוגיה הינו בעל תואר פסיכולוג קליני שמאפשר לו לטפל בלקוחות. תחומים רבים לפסיכולוגיה, כולם חשובים וכולם מצריכים שנים ארוכות של לימודים והתמחות. התמחות ותואר של פסיכולוג קליני מוסמך, מלווה ברישיון לעסוק בפסיכולוגיה קלינית וברישום ב"פנקס הפסיכולוגים" של משרד הבריאות, מאפשר לפסיכולוג לטפל טיפול נפשי פסיכולוגי. כיום לכל מטופל יש את האפשרות לפנות לפסיכולוגים שונים הפרוסים ברחבי הארץ -בהמשך נרחיב על חשיבות של מציאת פסיכולוג בתל אביב בפרט, ופסיכולוג באזור המגורים של המטופל בכלל.

עבודתו של פסיכולוג קליני נעשית בכמה מישורים: מישור האבחנה – זיהוי הבעיה, או הבעיות, שמהן סובל המטופל, והמלצה על דרך הטיפול; מישור הייעוץ – הדרכה והנחייה מעשיים כיצד להגיע לאיכות חיים טובה יותר ולהתמודדות טובה יותר עם בעיות, ובאיזה טכניקות (כולל טיפול פסיכולוגי) כדאי להשתמש; ומישור הטיפול – עבודה פרטנית עם הפונה כדי לעזור לו באמצעים של טיפול פסיכולוגי. פסיכולוג קליני עובד בדרך כלל באופן כזה, אך אם יזהה – למשל, לאחר האבחון הראשוני – כי המטופל זקוק לעזרה מיוחדת או מסוג אחר (למשל, תרופות פסיכיאטריות), הוא יכול להפנות אותו לקבלת העזרה המתאימה.

טיפול פסיכולוגי צריך להיעשות באופן נוח, וקיימת חשיבות רבה לתנאים הסביבתיים ולנוחיות ההגעה לטיפול. רצוי מאוד שהקליניקה לא תהיה רחוקה מדי ממקום המגורים – כך למשל, תושב גבעתיים או תושב תל אביב, שזקוק לאבחון, ייעוץ או טיפול יעשה זאת אצל פסיכולוג קליני בגבעתיים, או יטופל אצל פסיכולוג בתל אביב וכן הלאה. מובן כי ניתן לפנות לפסיכולוג באזורים אחרים וזו שאלה של נוחות אישית. אך כאמור, אם נוחיות ההגעה חשובה למטופלים באזור המרכז, ניתן לפנות לייעוץ אצל פסיכולוג קליני בתל אביב או פסיכולוג בגבעתיים או לכל עיר אחרת קרובה.

קובי אוסלנדר, פסיכולוג פסיכולוג בתל אביב ובגבעתיים, עובד בקליניקה באזור מרכז הארץ - לפרטים לחץ/י.


קובי אוסלנדר, פסיכולוג קליני, טל: 03-5251014
פסיכולוג | רקע מקצועי | קישורים | צרו קשר. נט-סטייל אתרים בע"מ - בניית אתרים, פרסום בגוגל, קידום אתרים בגוגל האתר עוצב ע"י אמיר להב
פסיכולוג, פסיכולוג קליני, נטייה מיניתאתר תגובות
Copyright © 2001-2020 Net-style. All rights reserved.