טיפול פסיכותרפיה

הפירוש המילולי המדויק של "פסיכותרפיה" הוא "טיפול פסיכולוגי או טיפול נפשי", כלומר: טיפול שבו מסייע המטפל למטופל בבעיותיו ובקשייו תוך שימוש באמצעים פסיכולוגיים. טיפול פסיכותרפיה נעשה בעיקר בדרך של שיחות בין המטפל למטופל, ומיועדות לזהות את הבעיות שמציקות למטופל, להביא אותו להכרה בתכונותיו וביכולותיו ולסייע לו להתמודד טוב יותר עם בעיותיו.

טיפול פסיכותרפיה - שיטות טיפול

טיפול פסיכותרפיה בהתאמה אישית

טיפול פסיכותרפיה איננו נעשה בדרך "נוסחתית" יחידה – כל טיפול פסיכותרפיה מנסה להיות מותאם למטופל ולקשייו, ואחת ההחלטות הראשונות של המטפל היא באיזו דרך של טיפול פסיכותרפיה לנקוט כדי לסייע למטופל בדרך היעילה ביותר והמשמעותית ביותר.

טיפול פסיכותרפיה - שיטת הפסיכואנליזה

טיפול פסיכותרפיה יכול להיעשות בדרך המפורסמת של פסיכואנליזה, שמתמקדת בחוויות ובאירועים בעבר ובהווה שמועלים על פני השטח תוך התייחסות לקשר הטיפולי. היא מסייעת לו להתמודד עם חוויות אלה ועם השלכותיהם על חייו.

טיפול פסיכותרפיה - שיטה הפסיכודינמית

טיפול פסיכותרפיה יכול להיעשות גם בשיטה הפסיכודינמית, שמבוססת על עקרונות הפסיכואנליזה, אך שונה ממנה מבחינת האינטנסיביות של מספר המפגשים והאופי שלהם.

טיפול פסיכותרפיה ע"י טיפול התנהגותי

שיטות אחרות של טיפול פסיכותרפיה הן טיפול התנהגותי – שינוי פעיל, ישיר וממוקד של הרגלים שמפריעים למטופל; טיפול קוגניטיבי – שינוי של דפוסי מחשבה לא סתגלניים, כולל מחשבות על התפיסה עצמית והערכה עצמית של המטופל; טיפולים זוגיים, משפחתיים או קבוצתיים; טיפולים שמתמקדים בהבעה וביצירה אומנותית כדרך לביטוי (באמצעות ציור, פיסול, כתיבה, מוזיקה, דרמה, פסיכודרמה וכו′); ועוד שיטות מיוחדות. פסיכולוגים קלינים מומחים יודעים להתאים את אופן הטיפול למטופל ולסוג הקשיים שעימם הוא מתמודד, ולעתים אף משתמשים בשילוב של כמה שיטות.

טיפול פסיכותרפיה - למה אצל קובי אוסלנדר ?

חשוב לבדוק שמטפל המציין כי הוא עוסק בפסיכותרפיה או פסיכותרפיסט, הוא גם מטפל מורשה באחד מהתחומים המוכרים כמו: פסיכיאטר, פסיכולוג קליני, עובד סוציאלי קליני. קובי אוסלנדר הוא פסיכולוג קליני מוסמך, שמורשה לבצע טיפול פסיכותרפיה. ניתן לפנות אליו בשאלות בנושאים אילו.


קובי אוסלנדר, פסיכולוג קליני, טל: 03-5251014
פסיכולוג | רקע מקצועי | פסיכולוג קליני וטיפול | קישורים | צרו קשר. נט-סטייל אתרים בע"מ - בניית אתרים, פרסום בגוגל, קידום אתרים בגוגל האתר עוצב ע"י אמיר להב
פסיכולוג, פסיכולוג קליני, נטייה מיניתאתר תגובות
Copyright © 2001-2018 Net-style. All rights reserved.